Kullandığım Enfes Sublime Text Eklentileri

Merhaba, sublime text editörünü kullananan arkadaşlara kendi kullandığım eklenti ve temaları blogumda paylaşmak istedim .)
Sublime Text Eklenti Kurulumu Öncelikle hangi sürümü kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ben güncel sürüm olan sublime text 3 sürümünü kullanıyorum. Paket yükleme modülümüzü yüklemek için view-> show console açıp sürümünüze göre gerekli kodları yapıştırıp entere basmanız gerekliSublime Text Eklenti Yükleme,eklentiyi yükledikten sonra ctrl + shift + p kombinasyonuyla paket menajerimizi açabiliriz. İnstall yazıp entere basın önünüze bir sekme daha gelecek kuracağınız paketin ismini yazın bu kadar : )

EMMET Emmet kod yazmanızı hızlandıracak mükemmel bir eklentidir. Kod yazmaya başlayan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum ezberciliğe itiyor belirli bir seviyeden sonra kullanmanızı tavsiye ederim.
#page>div.logo+ul#navigation>li*5>a{Item $} çıktısı şu şekilde olacaktır.

Alignment Bu eklentiyle benim gibi düzen takıntısı olan için :D Bu eklenti kodlarınızı hizalamaya ve düzenlemeye yarıyor. Ctrl + alt + a ya basarak düzene sokabilirsiniz.

SublimeGit  git hakkında pek bilgim yokken kullanıyordum, şu an gerek kalmadı ama vefakar bir insan olduğum için paylaşıyorum zamanında az kullanmadım :)

GitGutter sidebar tarafında projeniz üzeribde yaptığınız değişiklikleri gösteriyor. git status komutunun sublimedeki hali olarak düşünebilirsiniz.

GitHubinator bu eklenti sublimetext içerisinde seçtiğiniz alanı github reponuzda aramaya yarıyor, acaba bunu nerede yazmışım derdine son

GitOpenChangedFiles Bu eklentinin gitgutter den farkı sadece değişiklik yapılmış satırları göstertip repodada aratıp toplama yapabilmesi :D ctrl+shift+o kısayol tuşunu kullanabilirsiniz.

SublimeLinter Kendi sınıflarınızı,sublime içerisinde ayarlamalar yapmanıza yarayan basit ama ilk başta bakınca bu ne lan acaba diye bakakalıyorsunuz, http://www.sublimelinter.com siteden biraz okuyunca yavaş yavaş çözeceğinizi düşündüğüm bir eklenti..

ChangeQuotes bu eklentiyi sık kullanıyorum diyebilirim, özellikle satırdaki çift tırnakları tek tırnak yapma olayı pdoda işimi görüyor çok eringeçim :D

Bunun haricinde paket sisteminde SASS BABEL Siteleaf Liquid Syntax aratarak renklendirme sınıf ve eklentilerini kullanabilirsiniz.

SidebarEnhancements Normalde sol taraftaki sidebarda sağ tık özelliklerinde çok fonksiyon yoktur gene proje içerisinde dosya oluştur felan fişman bu eklenti ona gerek kalmadan tüm işlemleri sol pencereden işinizi kolaylaştırıyor. View menüsünden Show Sidebar diyerek proje olmasa gösterim yapabilirsiniz.

BracketHighlighter Bu eklenti sayesinde parentez köşeli süslü taglar içerisindeki tüm kod düzenekleri daha düzenli daha renki bu sayede classlarınıza daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Gutter Color Bu eklenti sayesinde renk seçimlerinizi ekstra bir program olmadan rahatça seçebileceksiniz.
A File Icon Dosyaların uzantılarına göre simgeler atıyor sidebarın daha şık görünmesini ayrıca dosyaların karışmasınıda engelliyor.Küçük pencerelerde çalışanlar için ideal.

EE Abi Tema ?


Varsa güzel eklenti paylaşmazsanız darılım.

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Reklam engelleyici uygulamalarını, blog sitemiz için kapatarak çalıştırın lütfen.

Bunu yapmak için; Reklam Engelleyici Bildirim Listesi sayfasına giderek yapabilirsiniz.

Teşekkürler!

×