Kullandığım Enfes Sublime Text Eklentileri

Merhaba, sublime text editörünü kullananan arkadaşlara kendi kullandığım eklenti ve temaları blogumda paylaşmak istedim .)Sublime Text Eklenti Kurulumu
  • Öncelikle hangi sürümü kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ben güncel sürüm olan sublime text 3 sürümünü kullanıyorum. Paket yükleme modülümüzü yüklemek için view-> show console açıp sürümünüze göre gerekli kodları yapıştırıp entere basmanız gerekliSublime Text Eklenti Yükleme,eklentiyi yükledikten sonra ctrl + shift + p kombinasyonuyla paket menajerimizi açabiliriz. İnstall yazıp entere basın önünüze bir sekme daha gelecek kuracağınız paketin ismini yazın bu kadar : ) 


konsol
EMMET
emmet kod yazmanızı hızlandıracak mükemmel bir eklentidir. Kod yazmaya başlayan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum ezberciliğe itiyor belirli bir seviyeden sonra kullanmanızı tavsiye ederim.
#page>div.logo+ul#navigation>li*5>a{Item $} çıktısı şu şekilde olacaktır.

emmet
Alignment
Bu eklentiyle benim gibi düzen takıntısı olan için :D Bu eklenti kodlarınızı hizalamaya ve düzenlemeye yarıyor. Ctrl + alt + a ya basarak düzene sokabilirsiniz.

Alignment
Git Entegrasyonları


SublimeGit 

git hakkında pek bilgim yokken kullanıyordum, şu an gerek kalmadı ama vefakar bir insan olduğum için paylaşıyorum zamanında az kullanmadım :)

SublimeGit


GitGutter sidebar tarafında projeniz üzeribde yaptığınız değişiklikleri gösteriyor. git status komutunun sublimedeki hali olarak düşünebilirsiniz.

GitGutter


GitHubinator bu eklenti sublimetext içerisinde seçtiğiniz alanı github reponuzda aramaya yarıyor, acaba bunu nerede yazmışım derdine son


GitHubinator


GitOpenChangedFiles Bu eklentinin gitgutter den farkı sadece değişiklik yapılmış satırları göstertip repodada aratıp toplama yapabilmesi :D ctrl+shift+o kısayol tuşunu kullanabilirsiniz.


GitOpenChangedFiles
Yükseklik ve Kod Vurgulama


SublimeLinter 

Kendi sınıflarınızı,sublime içerisinde ayarlamalar yapmanıza yarayan basit ama ilk başta bakınca bu ne lan acaba diye bakakalıyorsunuz, http://www.sublimelinter.com siteden biraz okuyunca yavaş yavaş çözeceğinizi düşündüğüm bir eklenti..

ChangeQuotes bu eklentiyi sık kullanıyorum diyebilirim, özellikle satırdaki çift tırnakları tek tırnak yapma olayı pdoda işimi görüyor çok eringeçim :D


ChangeQuotes


Bunun haricinde paket sisteminde SASS BABEL Siteleaf Liquid Syntax aratarak renklendirme sınıf ve eklentilerini kullanabilirsiniz.

SidebarEnhancements

Normalde sol taraftaki sidebarda sağ tık özelliklerinde çok fonksiyon yoktur gene proje içerisinde dosya oluştur felan fişman bu eklenti ona gerek kalmadan tüm işlemleri sol pencereden işinizi kolaylaştırıyor. View menüsünden Show Sidebar diyerek proje olmasa gösterim yapabilirsiniz.


SidebarEnhancements
BracketHighlighter


Bu eklenti sayesinde parentez köşeli süslü taglar içerisindeki tüm kod düzenekleri daha düzenli daha renki bu sayede classlarınıza daha çabuk ulaşabilirsiniz.
Gutter ColorBu eklenti sayesinde renk seçimlerinizi ekstra bir program olmadan rahatça seçebileceksiniz.
A File Icon
Dosyaların uzantılarına göre simgeler atıyor sidebarın daha şık görünmesini ayrıca dosyaların karışmasınıda engelliyor.Küçük pencerelerde çalışanlar için ideal.
EE Abi Tema ?
Tema zevkinize göre kullanın ben https://packagecontrol.io/packages/Theme%20-%20Hero bu temayı kullanıyorum bunuda mı ben seçeyim :D

Varsa güzel eklenti paylaşmazsanız darılım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Follow by Email

×

Reklam engelleyici uygulamalarını, blog sitemiz için kapatarak çalıştırın lütfen.

Bunu yapmak için; Reklam Engelleyici Bildirim Listesi sayfasına giderek yapabilirsiniz.

Teşekkürler!

×